Home > Всі новини > У Запорізькій області будують одну з найпотужніших вітрових електростанцій в Україні

У Запорізькій області будують одну з найпотужніших вітрових електростанцій в Україні

Потужність вітроелектростанції складе 200 МВт. На електростанції буде встановлено 52 вітротурбіни 3-мегаватного класу виробництва компанії «General Electric». Вітроелектростанція потужністю 200 МВт буде виробляти близько 680 млн КВт / год «зеленої» електроенергії в рік.

Кожен четвертий кіловат електроенергії в Україні виробляється саме в Запорізькій області. Запорізьку область можна по праву вважати енергетичної столицею України. Кілька років тому на території області була відкрита найбільша вітроелектростанція в Україні – Ботієвська вітрова електростанція. Її потужність – 200 МВт.

Сьогодні в області розпочато будівництво ще однієї вітростанції. Перша черга буде розташована на території Борисівського сільради і Приморської ОТГ.

Вітер – один з найдоступніших і чистих джерел енергії – кажуть фахівці і додають, що Запорізька область дуже цікава саме для розвитку вітроенергетики. Будівництво Приморської ВЕС почалося ще в 2014 році, але через складну політичну та економічну ситуацію в країні проект «заморозили» на три роки.

Як розповів керівник проекту «Приморська ВЕС» Микола Трефілов, роботи поновилися в жовтні 2017 року, а вже в лютому цього року – почалося лиття паль фундаментів під основне устаткування.

– До кінця 2018 року ми маємо змонтувати 26 вітрогенераторів, потужність кожного – 3,8 МВт. Зараз ведеться будівництво адміністративного комплексу, центральної розподільчої підстанції, мережевий підстанції збору потужності, а також підготовка фундаментів.

Заливка фундаментів бетоном триває 15-16 годин. Весь цей час будівельники повинні лити бетон. За технологією, процес повинен бути безперервним. В іншому випадку, конструкція не вийде монолітною.

– Для бетонування одного фундаменту використовується 600 м3 бетону, ще 450 метрів кубічних бетону заливається під фундамент в палі, використовується близько 150 тонн арматури. Загальною вага конструкції (з урахуванням паль) – понад 2000 тонн. Це можна порівняти з сімома літаками «Мрія», який вважається найбільшим і вантажопідйомним в світі, – говорить Трефілов.

Для того, щоб роботи виконувалися в терміни, компанія побудувала два бетонні заводи. Його потужність – 60 м3 тонн на годину.

Закінчення будівництва першої черги очікується в грудні 2018 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *