Home > Наука і техніка > Авіа > Миколаївський аеропорт готують до відкриття

Миколаївський аеропорт готують до відкриття

У Миколаївському аеропорту відбулись навчання рятувальної служби КП Миколаївський міжнародний аеропорт та Головного управління ДСНС України у Миколаївській області з аварійного прийому повітряного судна, повідомляє прес-служба Миколаївської ОДА.

Згідно з легендою навчань, літак АН-24 з більш ніж 40 уявними пасажирами на борту здійснював “аварійну посадку з невипущеним шасі”. За легендою, в ході приземлення сталося займання палива. Співробітниками ДСНС та рятувальної служби аеропорту були виконанні передбачені в подібних випадках дії – укладено пінну подушку перед заходом літака на посадкову смугу, здійснено оперативне гасіння пожежі та евакуацію пасажирів. Уявним постраждалим надано кваліфіковану медичну допомогу. Як зазначив директор аеропорту Федір Барна, навчання пройшли згідно встановлених нормативів.

За останній рік Миколаївський аеропорт виявився знову в центрі уваги. Так активно про нього не говорили і не писали вже дуже давно. Був період, коли, здавалося, про нього і зовсім забули. Років десять він не працював – не приймав пасажирські судна взагалі. Такі поняття, як «прилетіти до Миколаєва» та «полетіти з Миколаєва» стали відлунням минулого.

І ось, нарешті, в 2017-2018 році у миколаївців з’явилася надія, що аеропорт може бути знову запущений – вже в хорошому сенсі цього слова. Про те, що в Миколаєві скоро з’явиться працюючий аеропорт, керівництво області стало заявляти впевнено і категорично – без всяких «можливо» і «якщо». Почалися процедури отримання сертифікатів, оновлення прилеглої до аеровокзалу інфраструктури та ремонт самої будівлі аеровокзалу. Аеропорт почав дихати, подав перші ознаки життя.

Посилила увагу до аеропорту і низка гучних скандалів, що спалахнули в кінці минулого року, пов’язаних з масою грубих порушень і зловживань, допущених при ремонті Миколаївського аеропорту. Але не будемо лукавити: хто що порушив і чим зловжив, цікавить дуже вузьке коло людей. Більшості миколаївців хочеться отримати відповідь на інше питання: КОЛИ, нарешті, в нашій області з’явиться свій аеропорт? І як близький той час, коли для того, щоб злітати на відпочинок або до родичів в іншу країну, не доведеться їхати в Херсон чи Одесу …

30 травня в Миколаївському аеропорту проходили спільні з ГУ ГСЧС вчення, в ході яких обігрувалася ситуація там не є авіаційна: брали потерпіла лихо судно, гасили пожежу, евакуювали і рятували пасажирів і екіпаж. З огляду на все вищесказане, логічно, що журналістів, запрошених на цю подію, цікавили не тільки і навіть не стільки навчання в аеропорту, скільки сам аеропорт – що з ним, що в ньому, в якому він зараз стані. Керівництво та працівники аеропорту виявилися вельми привітні і демократичні – вони не тільки дозволяли журналістам фотографувати все, що їм заманеться, а й показували багато самі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *