Home > Всі новини > Depeche Mode в Києві: 7000 «квадратів» фанатів

Depeche Mode в Києві: 7000 «квадратів» фанатів

Редактор Karabas Live Юрій Береза ​​розповідає як пройшов третій концерт британської групи в Києві
Розмір поля НСК «Олімпійський» – 105 на 68 метрів. Тобто, 7140 квадратних. Якщо враховувати бігові доріжки – ще більше. Забавно вважати фанатів Depeche Mode в «квадратах». Але чим ще зайнятися, коли стадіон тільки заповнюється, на розігріві довбає діджей Майя Джейн Коулз, а з усіх доступних видів є тільки вид зверху.

«Олімпійський» в цей раз оточували неймовірні по довжині черги і вони не зменшувалися до самого початку концерту. Коли заграла відкриває пісня The Beatles «Revolution», народ забив на красиві стрічки, які роздавали на вході, і повалив до сцени.

Втретє в Україні Depeche Mode приїхали представляти альбом «Spirit», який хвалили в крайнощах – або звеличували, або змішували з брудом. Реакція куди краще, ніж на «Delta Machine». Його прийняли нейтрально, з дещицею легкого розчарування.

Варто визнати, що треки з «Spirit» чіпляють живцем більше, ніж в навушниках. Починаючи з свіжатинкою «Going Backwards» і «So Much Love», Depeche Mode розігрівали публіку, чекаючи поки підтягнуться інші глядачі. Стадіон пристойно заповнився тільки після третини концерту. Тут була видна закономірність: слухачі бігли до лівої частини фанки, яка ближче до сцени, в той час як правий край був порожній (пізніше він заповнився, але не сильно).

Було забавно спостерігати, як чоловік на самоті нарізає кола і розкручує над головою сумку, а в прес-зоні жінка на столі танцювала топлес. Два божевілля, дві самотності. Так близько і одночасно так далеко.

«Barrel of a Gun» і «A Pain That I’m Used To» пройшли гладко. На «Corrupt» люди масово дістали телефони і почали активно знімати. Вийшло дивно доречне видовище – сцена блимает, екрани смартфонів користувачів блимают. Вийшла така собі версія шоу Coldplay з світяться браслетами, тільки більш бюджетна.

Далі – ціла батарея знакових пісень. «In Your Room», «World In My Eyes», «Wrong» і «Walking In My Shoes» йшли вперемішку з новинками на зразок «Poison Heart» і «Cover Me», а також з чудовим вокалом Мартіна Гора на «A Question Of Lust »і« Home ».

Натовп ревла. Натовп знімала. Дейв Гаан танцював, ходив по підмостків, як краб і розмахував руками так легко і невимушено, ніби залишив мезаденит прикордонникам в Білорусі в якості сувеніра. З Мартіна Гора тек піт і підводка для очей, а Енді Флетчер на задвірках сцени умиротворено витягував мелодії з синтезаторів. Барабани ставали все голосніше з кожним треком, мало не «з’їдаючи» на сцені всіх і вся.

Судячи з реакції аудиторії, на технічні недоліки було все одно. Вони хотіли велике шоу від улюбленців – і вони його отримали. Їх залучали не тільки хіти, без яких «депешей» навряд чи б випустили з країни. Їх приваблювало не тільки шоу з вельми стриманим візуалом від Антона Корбайна. Їх привертав масштаб і можливість стати частиною важливого культурного події в новій Україні, нехай британське тріо тут далеко не вперше. Якщо до нас до сих їдуть артисти, чиї значимість і вплив на маси незаперечно, значить у нас не все так погано.

Як тільки Depeche Mode анонсували величезну турне в підтримку «Spirit», українські диванні експерти концертного ринку завили. Мовляв, «знову везете Гаана і компанію», «були вже», «кому вони тут потрібні» і не тільки. Як виявилося, потрібні. І не парі тисяч осіб, а парі десятків тисяч. Depeche Mode – це не просто група, яка продала мільйони платівок. Це міцний культ, який тут вибудовувався роками. Спочатку він проникав через тріщини Перебудови, а потім хлинув потужною хвилею після розвалу Радянського Союзу. Подальший розвиток подій можете собі предcтавіть.

Звичайно, вік бере своє і з плеча рубати все важче. Особливо містеру Гаану після всіх його медичних колотнеч і проблем зі здоров’ям. Але Depeche Mode на сцені важко назвати реліктом або курних експонатом краєзнавчого музею, як це роблять, скажімо, з The Prodigy. «Депеші» все ще з захватом виконують свої головні пісні. Від «Personal Jesus» або «Enjoy The Silence» трійцю до сих пір не нудить.

Навряд чи щось кардинально зміниться в Depeche Mode до кінця кар’єри. Нова платівка раз в чотири роки випускається швидше за інерцією, ніж через нахлинуло натхнення. Але їхні концерти – це масштабний, якісний і потужний фан-сервіс, який буде користуватися попитом і буде вважатися значимим в музичній сфері, поки група не склеїть ласти разом або окремо. Але навряд чи це станеться, оскільки вони «never let us down», а ми в свою чергу «never let them».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *