Главная > Все новости > Обвал нафти 9 березня

Обвал нафти 9 березня

На відкритті торгів 9 березня ціна на Brent феєрично обрушилася з 46 до 35 дол за барель. У порівнянні з цінами минулого тижня, обвал досяг 31%, що є найбільш різким падінням з 1991 р — початку війни в Перській затоці.

Раніше Goldman Sachs випустив прогноз, згідно з яким ціна Brent може впасти до 20 дол за барель в найближчі тижні. При цьому банк різко знизив свій прогноз за середньою ціною Brent у другому і третьому кварталах 2020 року до 30 дол, назвавши це «новим нафтовим порядком».

Обвал цін стався через заяви саудитів про плани значно наростити видобуток нафти і запропонувати клієнтам значну знижку. Нафтова компанія Saudi Aramco вже знизила ціну на свою нафту до граничного мінімуму за останні 20 років. Таким чином країна намагається забрати у РФ клієнтів з Європи, Азії та США. Крім того, СА має намір збільшити видобуток більш ніж на 2 млн барелів на день.

Чому так? Тому, що Кремль, як завжди, захотів бути хитріший, тупо відмовився виконувати раніше взяті на себе зобов’язання і провалив переговори ОПЕК + РФ щодо масштабного скорочення видобутку нафти з моменту кризи 2008 року.

«На нафтовому ринку це еквівалент оголошенню війни», — повідомило джерело, а нафтовий аналітик IHS Markit Ltd. Роджер Диван зазначив, що в наступному кварталі ми можемо стати свідками найнижчих цін на нафту за останні 20 років, нижче 20 дол за барель.


Це другий удар по Росії за останній тиждень. Мало того, що на тлі протистояння з Туреччиною їй довелося перекидати в Сирію найбільші за три останні роки ресурси, так тепер ще значно скоротяться доходи в бюджет від нафтогазу, а рубль може впасти (на думку російського професора Школи фінансів І.Родіонова) до 100 за бакс.

Яка, до біса, добудова СП-2, коли питання стоїть про те, щоб знову доїти анчурійскіх пенсіонерів для підтримки своєї величі? На допомогу, як завжди, прийде телевізор. Але «велич» Росії тим і вразливе, що з вимкненим ТВ воно відлітає нахер.

Україна в цій грі? Саме час повернути ситуацію в нашу користь — на дипломатичному та економічному фронтах. Але не з цим Презедента. З цим — самим б не піти на дно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *